ul. Sukiennicza 6/2 
87-100 Toruń
tel./fax 56 655 50 22 
e-mail: biuro@tlok.pl

ZESPół

Stowarzyszenie Kujawsko- Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK zostało zarejestrowane  7 kwietnia 2005 roku.

Jesteśmy organizacją wspierającą, służącą rozwojowi i budowie sektora organizacji pozarządowych oraz współpracy międzysektorowej, której celem jest wzmocnienie kapitałów społecznego, kulturowego i ekonomicznego w społecznościach lokalnych dla dobra mieszkanek i mieszkańców regionu.
Badamy, szkolimy, doradzamy, informujemy, promujemy i integrujemy sektor organizacji pozarządowych oraz wspólnoty lokalne będąc rzecznikiem ich interesów. 
Opieramy się na wartościach wspólnotowości, pomocniczości, równości i wiary w możliwości społeczności lokalnych działając odpowiedzialnie i jawnie.

Od 2007 roku Ośrodek jest członkiem Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT.

ZARZĄD

 

ZARZĄD

EWA KWIESIELEWICZ-SZYSZKA

EWA KWIESIELEWICZ-SZYSZKA

Prezeska Zarządu Stowarzyszenia, koordynatorka merytoryczna OWES, doradczyni biznesowa
 

Od maja 2016 Wiceprzewodnicząca Regionalnego Komitetu Monitorującego Ekonomię Społeczną w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Członkini Społeczno-Gospodarczej Rady ds. Modernizacji Regionu. Do 2016 r. członkini Toruńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Do sierpnia 2015 r. Przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jako absolwentka licznych kursów trenerskich pracuje w charakterze doradczyni, szkoleniowca, coacha, odpowiada za codzienne oraz strategiczne zarządzanie i planowanie rozwoju Stowarzyszenia. W roku 2010 otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego za działalność społeczną w obszarze rozwoju ekonomii społecznej w województwie.

W ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez TŁOK wspiera przedsiębiorstwa społeczne w ich powstaniu, rozwoju i działaniach na lokalnym rynku, prowadząc doradztwo i szkolenia.

Od 2014 r. koordynatorka projektu regrantingowego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Trenerka szkoleń m.in. z pisania projektów. W ramach konkursów Inicjuj z FIO zarządza obecnie 7 edycją konkursu, nadzoruje przebieg regrantingu, monitoruje organizacje i grupy nieformalne. Posiada doświadczenie w ocenie formalnej i merytorycznej wniosków o mikrogranty, a także wieloletnie doświadczenie doradcze dla grup nieformalnych i ngo.

Kontakt:

Tel.: 56 655 50 22

E-mail: biuro@tlok.pl

JACEK GĄDECKI

JACEK GĄDECKI

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia, badacz, ewaluator i strategiczny planista
 

Po godzinach - doświadczony w Motyce, sieci Splot, KOPie, WROPie i stowarzyszeniu STOP pozarządowiec, trener, doradca.

Z naukowym zacięciem socjologa pracuje dla przyjemności w organizacjach pozarządowych. Jest specjalistą w dziedzinie ekonomii społecznej. Trenuje innych prowadząc szkolenia. Osobisty rozwój i jednocześnie relaks odnajduje w czytaniu.

Kontakt:

Tel.: 56 655 50 22

E-mail: biuro@tlok.pl

BOŻENA KACHNIARZ

BOŻENA KACHNIARZ

Skarbniczka Zarządu Stowarzyszenia i księgowa
 

Po godzinach – księgowa w organizacjach pozarządowych.

Nadzoruje sprawy księgowe Stowarzyszenia, przygotowuje sprawozdania finansowe. Przeksięgowania i rozrachunki są jej chlebem powszednim. Chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami z innymi. Odpoczywa przy dobrej książce lub kinie.

Kontakt:

Tel.: 56 655 50 22

E-mail: biuro@tlok.pl

JOANNA KAMIŃSKA

JOANNA KAMIŃSKA

Członkini zarządu, animatorka i specjalistka ds. kooperatyw w OWES TŁOK 2, doradczyni w "Inicjuj z FIO 2.0""
 

Z wykształcenia socjolożka i polonistka - zajmuje się promocją, PR-em oraz komunikacją w organizacjach pozarządowych i sektorze ekonomii społecznej. Redaguje Tłokowe  strony: www.tlok.pl, www.owies.eu, www.aktywnawies.pl oraz www.odpowiedzialnezakupy.pl.

W ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez TŁOK animuje Powiatowe Zespoły ds. Ekonomii Społecznej

Od 2014 r. zaangażowana w „Inicjuj z FIO” m.in. jako animatorka, doradczyni. W ramach konkursów grantowych animuje organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, doradza na etapie pisania wniosków o mikrogranty, odpowiada za promocję projektów w mediach społecznościowych, monitoruje wydarzenia realizowane w ramach przyznanych dotacji. Posiada doświadczenie w ocenie formalnej i merytorycznej wniosków o mikrogranty. Jest odpowiedzialna za sporządzanie raportów ewaluacyjnych dotyczących zrealizowanych projektów.

Kontakt:

Tel.: 56 655 50 22

E-mail: joanna.kaminska@tlok.pl

DORADCY

 
IGA SYPEK

IGA SYPEK

Doradczyni i edukatorka w projekcie "OWES TŁOK 2" oraz koordynatorka i doradczyni w "Inicjuj z FIO 2.0"
 

Jako doradczyni w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez TŁOK wspiera rozwój podmiotów ekonomii społecznej w ich pierwszych krokach.

Doradca w ramach projektów Inicjuj z FIO od 2015 r. do chwili obecnej. W ramach stanowiska doradczego prowadzi stałe dyżury przeznaczone dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i osób indywidualnych planujących złożenie wniosku w ramach konkursów grantowych FIO i/lub  chcących rozpocząć działalność w ngo. Udziela pomocy z zakresu: pisania wniosków do konkursu "Inicjuj z FIO”, zakładania ngo, procedur KRS, zarządzania ngo, działalności zarobkowej, finansowania ngo oraz innych bieżących problemów organizacji i grup nieformalnych. Posiada doświadczenie w ocenie formalnej i merytorycznej wniosków o mikrodotacje, a także weryfikacji sprawozdań finansowych z przyznanych mikrograntów. Kontroluje wydatkowanie środków przez organizacje zakwalifikowane do dofinansowania.

Kontakt:

Tel.: 56 655 50 22

E-mail: biuro@tlok.pl

ELŻBIETA OSKWAREK

Animatorka, doradczyni, edukatorka w OWES TŁOK 2
 

Po godzinach – ściślej lub słabiej związana z takimi organizacjami jak: Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie STOP, Stowarzyszeniem Aktywności Lokalnej CAL

Spec od projektów i animacji lokalnej. Wyszukuje lokalnych liderów, pomaga budować partnerstwa. Prowadząc szkolenia i doradztwo wspiera organizacje pozarządowe w ich bieżącej działalności. Z III sektorem związana od 2005 roku. W czasie wolnym czyta książki, odwiedza teatry, podróżuje, albo po prostu siada na tarasie swojego domu z filiżanką dobrej kawy lub zielonej herbaty.

E-mail: elzbieta.oskwarek@tlok.pl

MARCIN NOWAKOWSKI

Doradca biznesowy w OWES TŁOK 2
 

Certyfikowany doradca dla podmiotów ekonomii społecznej, absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL – specjalność prawo finansowe.

Ekspert MRPIPS w zakresie instrumentów finansowych wykorzystywanych na rzecz rozwoju ekonomii społecznej oraz PARP w zakresie wniosków w ramach PO WER. Od wielu lat związany z sektorem ngo’s – m.in. Członek Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych w kadencji 2005-2007 i 2007-2009, członek Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w kadencji 2005-2007 i 2007-2009. 

W 2005 oraz 2006 roku nominowany do ogólnopolskiej nagrody w konkursie „Prawnik Pro Bono” organizowanym przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych oraz dziennik „Rzeczpospolita”. 

Po godzinach - pasjonat pływania, nurkowania i podróży.

EDYTA BRZOSKOWSKA

Doradczyni ds. prawa zamówień publicznych, specjalista ds. kooperatyw w OWES TŁOK 2
 

Kilkadziesiąt lat pracowała w samorządzie lokalnym, współtworząc dokumenty strategiczne, realizując projekty unijne, zajmując się zamówieniami publicznymi oraz współpracą JST z NGO.

W 2015 r. trafiła na Fundację BARKA, gdzie po raz pierwszy zetknęła się ze spółdzielczością socjalną. Było to dla niej inspiracją i początkiem zmian w jej życiu zawodowym i prywatnym.

Po godzinach jest kuratorem społecznym w sądzie rejonowym. Najchętniej pracuje z osobami wychodzącymi z uzależnień. 

O sobie mówi, że „jest trochę z malowanej skrzyni” – lubi swojskie klimaty, domową kuchnię, ludowość połączoną z tradycją, a najbardziej lubi ludzi.

ANIMACJA

 

RYSZARD KONOPKA

Animator, doradca i specjalista ds. kooperatyw w OWES TŁOK 2
 

BADANIA

 

                                                                                               

KRZYSZTOF KANABAJ

KRZYSZTOF KANABAJ

Badacz
 

Po godzinach – członek  komisji rewizyjnej Stowarzyszenia „Tłok”.

Przygotowuje i obsługuje Tłokowe szkolenia, prowadzi ilościowe i jakościowe badania społeczne, doskonale zna przepisy BHP. Jest miłośnikiem militariów i kolei. W wolnych chwilach ogląda tylko dobre seriale, jeździ na rolkach lub rozczytuje się w Terrym Pratchecie.

Kontakt:

Tel. 56 655 50 22

E-mail: badania@tlok.pl

MATEUSZ KUCZ

MATEUSZ KUCZ

Badacz/socjolog
 

Po godzinach - oprócz członkostwa w Stowarzyszeniu „Tłok” związany także ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Niemożliwych „MOTYKA”.

Urodzony społecznik. Współautor kilku publikacji nt. kondycji trzeciego sektora w regionie. Prowadzi badania, przeprowadza wywiady z członkami organizacji. Informuje o tym co dzieje się w 3 sektorze oraz o ofercie Tłoka redagując newsletter. W wolnych chwilach pływa, jeździ rowerem i biega, czyli uprawia triathlon. :)

Kontakt:

Tel.: 56 655 50 22

E-mail: newsletter@tlok.pl

KSIĘGOWOŚĆ

 

IWONA KRAJEWSKA

Specjalistka ds. przedsiębiorczości społecznej w OWES TŁOK 2, asystentka ds. księgowości, specjalistka ds. pomocy de minimis
 

Kontakt:

Tel. 56 655 50 22
E-mail: iwona.krajewska@tlok.pl

 

SEBASTIAN STEFANIAK

Księgowy i specjalista ds. kadr
 

Kontakt:

Tel.: 56 655 50 22

E-mail: finanse.uslugi@tlok.pl

 

PYTANIE DO DORADCY

KALENDARIUM

październik 2020
powtśrczptsond
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

NEWSLETTER

 

PROJEKTY