BIEżąCE
Celem projektu jest wzmocnienie potencjału ludzkiego, organizacyjn-otechnicznego i funkcjonalnego NGO umożliwiającego poprawę kondycji, efektywności działalności, stabilności funkcjonalnej i trwałości podejmowanych przez NGO działań poprzez wdrożenie kompleksowych i zindywidualizowanych instrumentów rozwoju.
Działania zaplanowane w projekcie:
SZKOLENIA I DORADZTWO
Kompleksowe działania szkoleniowo-doradcze obejmujące szkolenia oraz warsztaty tematyczne dotyczące w szczególności: zarządzania finansami, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania projektami, zarządzania zmianą i ryzykiem, finansowania działalności, projektowania usług/tworzenia oferty produktów w organizacji, a także doradztwo i konsultacje z ekspertami w zakresie między innymi oceny potencjału czy tworzenia planu rozwoju organizacji.
SPOTKANIA BRANŻOWE, NETWORKINGOWE, SIECIUJĄCE
Ważnym aspektem działalności organizacji pozarządowych jest ich wzajemna współpraca i gotowość do wspólnej realizacji działań oraz wymiany doświadczeń. Aby podnosić jakość i dostępność usług publicznych, kluczowe jest wspieranie sieciowania i współpracy wewnątrzsektorowej i międzysektorowej organizacji pozarządowych.
WIZYTY STUDYJNE
Najlepszym sposobem na wymianę doświadczeń, zrozumienie sposobu funkcjonowania organizacji, porównanie modeli świadczonych usług dla społeczności lokalnych oraz na poznanie tajemnicy sukcesu organizacji pozarządowych są wizyty studyjne. To sposób na pokazanie dobrze funkcjonujących organizacji oraz innowacyjnych metod pracy, a także inspirujących pomysłów do rozwoju nowej oferty organizacji pozarządowych.
INDYWIDUALNY PLAN ROZWOJU
Budowanie potencjału NGO poprzez dofinansowanie Indywidualnego Planu Rozwoju danej organizacji w obszarach kluczowych do rozwoju i wzmocnienia sfery funkcjonalno-organizacyjnej oraz profesjonalizacji działań. Budowanie planu powinno się zacząć od samooceny dotychczasowej działalności oraz refleksji nad skutecznością podejmowanych przez daną organizację działań, a także identyfikacji potrzeb rozwojowych danej organizacji.
Indywidualny Plan Rozwoju jest narzędziem służącym wzmocnieniu obszarów funkcjonalnych zidentyfikowanych przez organizacje pozarządowe jako wynik autorefleksji, samooceny bądź autoewaluacji prowadzonej działalności.
Wydatki możliwe do sfinansowania w ramach Indywidualnego Planu Rozwoju mogą obejmować w szczególności: zakup środków trwałych (na przykład mebli, sprzętu komputerowego, sprzętu rehabilitacyjnego), wyposażenia w materiały edukacyjne i terapeutyczne, licencji i oprogramowania, zakup i wdrożenie narzędzi IT, doradztwo, szkolenia, studia podyplomowe i tym podobne.
Maksymalna wartość dofinansowania Indywidualnego Planu Rozwoju wynosi 30 000,00 zł.
Wkład własny organizacji pozarządowej wynosi 10%. Warunkiem skorzystania z dofinansowania Indywidualnego Planu Rozwoju jest udział w bloku szkoleniowo-doradczym.
Więcej informacji o projekcie „Rozwój NGO siłą Kujaw i Pomorza” na stronie: https://ngo.kujawsko-pomorskie.pl - zakładka Projekt „Rozwój NGO siłą Kujaw i Pomorza”
LIDER PROJEKTU:
Województwo Kujawsko-Pomorskie, Departament Spraw Społecznych i Zdrowia
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73, 87-100 Toruń
PARTNERZY PROJEKTU
Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw
Pozarządowych „TŁOK”: ul. Janiny Bartkiewiczówny 69, 87-100 Toruń,
tel. 500 127 355, e-mail: biuro@owies.eu
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kobiet „GINEKA”:
ul. Józefa Sułkowskiego 17, 85-634 Bydgoszcz. tel. 52 349 54 77,
e-mail: biuro@kpowes.org.pl
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży: ul. Wola Zamkowa 12A,
87-100 Toruń, tel. 56 652 22 40, e-mail: ecwm@ecwm.org.pl
Wyższa Szkoła Gospodarki: ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz,
tel. 52 567 00 47, e-mail: waldemar.andrzejewski@byd.pl
Fundacja Ekspert-Kujawy: ul. Dworcowa 65, 88-100 Inowrocław,
tel. 52 357 62 15, e-mail: fundacja@ekspert-kujawy.pl
Wartość projektu ogółem: 3 854 196,25 zł
Dofinansowanie z UE: 3 661 263,65 zł
broszura.pdf |